Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kde to žijeme, že platí vadné stavební povolení?

31. 3. 2008

Kde to žijeme, že platí vadné stavební povolení?
         
         Život bez elektřiny si umí představit málokdo, včetně odpůrců elektráren. V jistém podobenství jsme ekologičtí hermafrodité, kteří argumentují podle toho, v které kůži se právě cítí lépe. Lidé se tak chovají běžně. Milovník vepřového si nepřeje za domem prasečák. Cestovatelé letiště. Sportovní střelci střelnici. Vášniví tanečníci diskotéku. Kuřáci výrobnu dřevěného uhlí. Majitelé psů psí útulek.
Komunální "Kubatové" si nepřejí předraženou výstavbu soukromých sídel. Hradní záletník mladého stevarda v loži první dámy. Privatizátoři veřejného zdravotnictví bez placení zestátnění. Pravicoví olympionici úhradu přípravy a účast na olympiádě ze svého. Piráti z veřejných komunikací, aby se někdo choval stejně na jejich pozemku. Lékaři placení 30 Kč,- za to, že se jim věnovala prodavačka. Zákonodárci snižující mateřskou, zeštíhlení poslaneckých odměn. Podnikatelé kupující si komunální zakázky, aby je někdo přeplatil. Demokraté, aby nebylo po jejich.
 Po tomto zdaleka neúplném výčtu naší dvojakosti si upřímně řekněme, kdo by měl o elektrárně v Užíně rozhodnout a zároveň by mohl hodit biblickým kamenem. Z nedostatku neviných se nabízí vůle, byť nedokonalé, většiny. To však demokraté u moci nepřipustí. Prý stavební povolení, třebaže je vadné, platí. Je tomu tak vždy? Stavěla by se elektrárna za stejných podmínek "Šulcům" , "Kubatům" , "Bursíkům" nebo "Romanům" za domem?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář