Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ústí by pomohla vize Rudolpha Giulianiho.

19. 3. 2009
Abych byl upřímný nevím, kde se v některých lidech bere radost nad rozhodnutím vedení města, že se MP více zaměří na řešení problémů a bezpečnost občanů. Údajně tohoto cíle dosáhne tím, že poleví u stíhání dopravních přestupků a zřídí nové policejní stanice. Považuji tvrzení, že MP se pouze zaměřuje na stíhání řidičů, místo toho, aby pomáhala občanům, za velmi nebezpečné, notabene zavádějící, klišé. Existuje snad důkaz, že napadený občan se nedovolal pomoci, neboť se člen MP věnoval řešení dopravního přestupku a volání o pomoc nevěnoval pozornost? O tom vážně pochybuji. Důkazů, že řidiči pod dojmem beztrestnosti ohrozili občany, je však bezpočet. Pietní pomníčky v katastru města jsou toho smutným důkazem.
Pořádek ve městě je podle mého názoru nutné vnímat jako celek. Respekt policie si lze nejlépe ověřit tím, když se podíváte, jak se občané chovají pokud mají pocit, že jim žádná represe nehrozí. Z tohoto pohledu na tom policie ať městská, či státní, není zrovna moc nejlépe. Dovolím si názornou ukázku.
V dolní části Bělehradské ulice podél "Kulturáku" je dopravní značení, které rozděluje vozovku na dva jízdní pruhy. MP je schopna parkování na zebrách zabránit pouze neustálou přítomností hlídky. V opačném případě si s dodržováním pořádku řidiči hlavu nelámou. Takto vytvořené černé parkoviště logicky u ostatních občanů vyvolává pocit, že se ve městě může beztrestně realizovat cokoliv. Tedy i vandalizmus, veřejné aplikování drog a bohužel i běžná pouliční kriminalita. Tímto pravidlem se řídil starosta New Yorku Rudolph Giuliani , který nulovou tolerancí, i k nejobyčejnějším přestupkům, dosáhl obrovského zvýšení bezpečnosti občanů tohoto velkoměsta. To je přesně ten tah na bránu, který vedení místní policie a města chybí. Ale abych nebyl jen kritický.
Podporuji vedení města v instalování kamer a radarů a to i s pomocí soukromého sektoru. Nepovažuji oznámení o přestupku za snadné získání peněz, neboť tento názor opomíjí institut osoby blízké, která z těchto silničních NEPŘIZPŮSOBIVÝCH dělá beztrestné hrdiny, kteří se využitím nelogické berličky MP vysmívají. Pokud někomu auto zaparkované například na chodníku, narozdíl od přítomnosti vandalů, či feťáků na této komunikaci nevadí, pak by neměl MP kritizovat. Dvojí metr je to poslední, co by policie měla mít ve své výbavě. Každé její přehlédnutí určitá část veřejnost vnímá, jako povel "vše je dovoleno". Ústí potřebuje službou občanům posedlé vedení města a MP, které se přenese na její řadové členy. Nejásejte předčasně. Vedením města deklarované kosmetické změny pozitivní výsledek nepřinesou a výsledek zůstane stejný. Budu však rád, když se má slova nepotvrdí.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář