Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ministře zahraničí Zaorálku, Vám podobní v ČSSD a ve vládě, neberte slovo demokracie nadarmo!

7. 3. 2014

Stačilo 25 roků a z aktuálních záběrů z Ukrajiny je patrné, že  se jako důkaz k oprávněnosti občanské neposlušnosti(nenávisti) ze strany  frustrovaných "hladových"  a k náhle (copak Janukovyč zbohatl až letos?) vytrysknuté  potřebě opět  nastolit demokratický režim, využívají i záběry z honosného sídla bývalé hlavy státu, plného přepychového zařízení, včetně  flotily luxusních aut.  Spolu s nimi se šíří informace o obrovském bohatství, které Janukovyčova rodina nabyla.  Kdo záběry viděl, musel nepochybně nabýt dojmu, že  násilí na Majdanu páchané opozicí, nebylo bezdůvodné.

V kontextu ukrajinské reality  si pokládám řečnickou otázku. Našlo by se i v České kotlině  dostatek podobných důkazů o tom, jak byly ideály listopadu 89  horními deseti tisíci zneužity? Byť si nemyslím, že by na našem území dosáhly intenzity Janukovičovy orientální nabubřelosti, přesto by to ke kopírování z Majdanu  našimi frustrovanými "hladovými"  nepochybně stačilo také.

V žádném případě o podobnou konfrontaci nestojím, neboť jsem toho názoru, že šibalské svinstvo je nutné vymést mimořádně přísnou, ale demokratickou cestou. Proto po událostech na Ukrajině varuji aktuálně mocné před tím,  že by  rezignovali na splnění slibu, že legislativní cestou odhalí a potrestají všechny šibaly co stát okrádali a okrádají a že nastolí takové podmínky, aby k jeho rozkrádání nedocházelo. A už vůbec ne  do té míry, aby  podráželo nohy nejdůležitější společenské hodnotě, kterou byl na Majdanu chybějící   sociální smír. Pokud se mým varováním nebudou řídit a dál  budou  ospravedlňovat násilnou cestu, která povede k personálním politickým změnám na Ukrajině, což rozhodně není samo o sobě zárukou, že lidé na Majdanu neumírali zbytečně,  pak se může stát, že budou našimi  frustrovanými "hladovými" vyslyšeni a i u nás bude téct krev.

Jsem přesvědčený, že by aktuální dění na Ukrajině nemělo být pro rozumné občany vzorem k řešení našich společenských změn!!! O to víc by mělo být varováním pro naši politickou, ale i nečestně vzniklou "nominální" elitu, jak se  také
dají společenské problémy, v horším případě, konspiračně ošetřené touhy jiných šibalů  je vystřídat, řešit. Zkrátka a dobře.

Ministře zahraničí Zaorálku a Vám podobní v ČSSD a ve vládě, měli by jste počítat do tří, aby jste neporušovali první občanské přikázání: Nebudeš brát slovo demokracie nadarmo!!!
                                                 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář